15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

13. Genç AKADEMİ’de Beklenen Oturum: Steven Young!

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

13. Genç AKADEMİ’de Beklenen Oturum: Steven Young!


Bosch’un Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olan Steven Young konuşmasına: “Hiçbir zaman girişimlerden cesaretinizi kaybetmeyin, denemekten ve yanılmaktan korkmayın.” diyerek başlamıştır.

“Hiçbir zaman girişimlerden cesaretinizi kaybetmeyin, denemekten ve yanılmaktan korkmayın.”

Steven Young sahnede, Aralık 2017.

Daha sonra Bosch’un kuruluş serüvenini izleyicilerimizle paylaşmıştır. Şirketlerinin enerji ve tasarrufa verdikleri öneme değinen Young daha sonra ileride nüfus artışından dolayı asıl sermaye kaynağının gelişmekte olan ülkelere kayacağını belirtmiştir. Çünkü uluslararası firmalar şirketlerini gelişmekte olan ülkelere kurmaya başlayacak olup bu ülkelerde refah seviyesinin artacaktır. Bu da sermayenin batıdan doğuya kaymasına yol açacaktır. Konuşmasına: “Dünya büyük bir değişim içinde, ilerde kariyer belirlerken bu ülkeleri dikkate almalıyız. Bu yerler yokmuş gibi davranamayız. Her şey o kadar hızlı gelişiyor ki her şey, hiçbir CEO’nun uyuma lüksü yoktur.” diyerek devam etmiştir. Ayrıca buna ek olarak, eğer iyi bir rakip olmak istiyorsak, her şey çok hızlı geliştiğinden değişimlere açık olup yenilikleri takip etmemiz gerektiğinden bahsetmiştir.

Steven Young’a plaketi takdim edilirken, Aralık 2017.

“Dünya büyük bir değişim içinde, ilerde kariyer belirlerken bu ülkeleri dikkate almalıyız. Bu yerler yokmuş gibi davranamayız. Her şey o kadar hızlı gelişiyor ki her şey, hiçbir CEO’nun uyuma lüksü yoktur.”

İzleyiciler tarafından ardı ardına sorulan sorular sempozyumu ilgi çekici ve canlı kılmıştır. Son olarak, teknolojik değişimin içinde yaşadığımızı vurgulayıp yeniliklere açık olmamızı söyleyerek konuşmasını bitirmiştir. Konuşması için Steven Young’a teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir