15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

Daimi Sponsorumuz QNB Finansbank’ın İnsan Kaynakları Direktörü Cenk Akıncılar İle 14. Genç AKADEMİ Başlıyor!

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

 

Daimi Sponsorumuz QNB Finansbank’ın İnsan Kaynakları Direktörü Cenk Akıncılar İle 14. Genç AKADEMİ Başlıyor!


Cenk Akıncılar konuşmasını yaparken, Aralık 2018.

Konuşmasına Genç AKADEMİ’de bulunmaktan duyduğu heyecanı dile getirerek başlayan QNB Finansbank İK Direktörü Cenk Bey, değişimleri ve dönüşümleri yakalamaktan bahsetti konuşmasında. Bu kadar hızlı değişen teknolojide insanların bu teknolojiyi, bu büyük bilgi gücünü nasıl yönetmesi gerektiğini ve özellikle kişisel bilgilerin kullanımı ve paylaşımı konusunda dikkat edilmesi gereken olası senaryoları paylaştı.

Kariyer hayatında “farklı” olmanın önemine değinen Sayın Cenk Akıncılar, sözlerine şu cümlelerle devam etti: 

“Her sene 600 bin 700 bin kişi hayata atılıyor. Bizim aradığımız bir şey var: Farklılık. Bugün burada olarak kendinizi farklı kılıyorsunuz. Bu organizasyon takımı üyeleri de öyle. Kendini ne kadar farklı kılmaya çabalıyorsan bu korkular ayaklarının yere basmasını o kadar sağlıyor. Bunun için 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için staj programları çok önemli. Stajlarla bu korkuların, kaygıların ortadan kalkması için şirketler çok güzel bir laboratuvar ortamı sunuyor. Kendinizi engellemeyin, kalıplara sokmayın, birçok şeyi deneyerek ilerleyin.”

İnsanın, iyi olduğu işi bulmasının önemini “güçlü kası bulmak” olarak ifade etti Cenk Akıncılar. “Güçlü kasını bulmak ve onun üzerine gitmek çok önemli. Sizin farkınız ne? Onu bulup üzerine gidin. Bunların hepsinin ne istediğini bilmekle alakası var. Dünyayı değiştiren insanlar onu değiştirmek isteyecek kadar çılgın insanlardır sözü doğru bir söz hâline geliyor böylece.” diyerek seyircilerle etkileşimde bulunken onların düşündükleri, güçlü kasları üzerinden konuşmasını ilerletti.

İşin özünün pozitif düşünmekte olunduğuna dikkat çeken Akıncılar “Pesimist bakarak başarıya ulaşıldığını görmedim. Her daim daha iyisini aramak, şartları zorlamak gerekiyor.“ diyerek konuşmasını sonlandırdı. Kendisine katılımından ve ilham veren konuşmasından ötürü teşekkür ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir