15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

“ARADIĞINIZ KİŞİ BENİM, KONU NEYDİ?” ; GÜNÜN SON OTURUMUNDA MEHMET AUF SAHNEDE

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

Etkinliğimizin ikinci gününde hepimizin “Çocuklar Duymasın’ daki oyuncu” olarak bildiğimiz ama aslında bu hayattaki en çok yönlü insanlardan biri olan Mehmet Auf, hayallerimizi gerçekleştirmemizin öneminden ve bunu nasıl başaracağımız hakkında bilgilendirici, bol kahkaha attıran bir konuşmayla aramızdaydı.

‘Hayallerinizin peşinden koşun, başkasına ne yapacağınızı sormayın.’ diyen Auf, aynı zamanda ‘sorgulamanın’ da önemli olduğunun da altını çizdi. Hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda heyecanlı, tutkulu ve enerjik olmamız gerektiğini belirtti; ‘Motivasyon beklemediğiniz yerden geliyor. Hayaller öyle kolay kolay ölmüyor. Bana teklif edilen her işi önce kabul ettim sonra detaylarını sordum ve öğrendim.’ İnsanlığın peşinden koştuğu iki durum olduğunu ve bunların da ‘hazza koşmak’ ve ‘eğleneceğimiz konulara yönelmek veya olumsuz durumlardan bir an uzaklaşma isteği’ olduğunu söyledi. Hatanın en değerli ve etkili öğretmen olduğunu şu sözleriyle anlattı katılımcılarımıza; ‘Harekete geçmek çok önemlidir. Bir yere gidip bir şeyler yapmanız lazım. Asla hata yapma endişesi ile vazgeçmeyin. Oturunca hiçbir şey olmuyor. Kaliteli hata yaparsanız kendinizi geliştirmiş olursunuz çünkü kaliteli hata size neyi nasıl yapmayacağınızı gösterir.’

Mehmet Auf, kariyerinde, yapay zekâ üzerine makaleler, oyunculuk, kurumsal eğitimler verme gibi farklı meslek alanlarına da yönelmiş ve kendini gösterdiği her alandan kalan deneyimlerinden çıkardığı dersleri bizlere anlattı. Çok çalışmanın, pratiğin ve edinilen bilginin miktarıyla duruşumuzun doğru orantılı olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı ve konuşmasını sonlandırdı. Mehmet Auf’a teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir