15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

İLK GÜNÜN KAPANIŞINI YAPMAK ÜZERE ŞEYDA MISIR BİZLERLE!

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

Konuşmasına kendisini şanslı gördüğünü çünkü kendisini seven bir ailesi ve arkadaşları olduğunu söyleyerek başlayan Şeyda Mısır katılımcılarımıza L’Oréal’deki başarı hikayesini ve şirketin prensiplerinden bahsetti. L’Oréal’in kuruluş hikâyesinin bundan 110 yıl önce başladığını, 1907 yılında saç boyalarıyla başlayan sürecin L’Oréal dünyasına farklı araştırma ve geliştirme kavramlarını aşılamış olduğunu söyledi. L’Oréal’de güzelliğin gücüne inandıklarına ve güzelliğin insanların hayatlarını değiştirme gücüne sahip olduğuna inandıklarını belirtti. L’Oréal’in dünyanın en büyük beşinci reklam vereni ve 8 yıldır üst üste dünyanın en etik şirketi olduğunu söyleyip şirketin başarısına değinen Mısır, “L’Oréal’i L’Oréal yapan bu mudur dersek aslında L’Oréal’i L’Oréal yapan insanlara nasıl dokunduğu.” diyerek şirketinin özüne dikkat çekti.

“Ben sizlerden biriyim. Bundan 8,5 yıl önce acaba bir gün nerede olacağım diyerek kendimi tanımaya ve anlamaya çalışıyordum.” sözleriyle katılımcılarımıza kendi eğitim ve işe alım hikayesinden bahsederek bu süreçte dinleyicilere, özellikle gençlere, yardımcı olabilecek tüyolar verdi. L’Oréal’in pazarlamada kullandığı “360” adlı sihirli kodundan ve Lancôme’dan da bahsetti: “Lancôme dersek, benim çalıştığım markadır. Lancôme olarak biz kadınları mutlu etme gayesiyle çalışıyoruz. Artık müşteriler için önemli olan kişiselleştirme. Tüketiciler markalarla duygu bağı kurmak istiyorlar. Bütünsel pazarlama anlayışı olan 360’ı da buna göre kurguluyoruz aslında.”

Yeni bir dünyada olmazsa olmaz şeyin “hız” olduğunu ve herkesin, özellikle tüketicilerin zamandan tasarruf etme gibi istekleri olduğunu ve veri tabanlarını etkili bir şekilde analiz edebilme yetkinliğine ihtiyacımızın olduğunun altını özellikle çizdi. Konuşmasına şirketinin ve kendisinin çıkış noktası olan “Bir şirketi şirket yapan duvarları değil insanları.” sözü ile sonlandırdı. Şeyda Mısır’a katılımından ve değerli konuşmasından dolayı teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir