15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

KARİYER BİR SEYAHATSE PLANSIZ YOLA ÇIKMAYIN! RAUF GÜRBÜZ İLE ÖĞRENME YOLCULUĞU

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

Konuşmasına Colgate’i tanıtarak ve şirketin değerlerini anlatarak başlayan Colgate Türkiye Ülke Müdürü Rauf Gürbüz, bu değerlerin “global takım çalışması, sürekli gelişme ve değer verme” olduğunun altını çizdi. Şirketlerin vizyonlarını hayata geçirebilme kapasitelerinin önemini vurgularken dinleyicilere, mülakatlara gitmeden önce bu değerlerin hayata geçip geçmediğini kontrol etmelerini tavsiye etti.

Gençlere onların kendisinden daha başarılı olacağını söyleyerek onları cesaretlendiren Gürbüz, kendisinin başarı tanımının global kariyer odaklı olduğunu söyledi. “Eğer yeni bir şeyler öğrenmeye hep meraklıysak, global kariyer için sorumluluk duygumuzun da gelişmiş olması gerekiyor.” dedikten sonra kendi kariyerinin satıştan başlayan hikâyesine değindi. “İnsanın kendisine bile sattığı bir şeyler vardır. Kendinize en sık fikir satarsınız.” diyerek satışın hayatla ne kadar iç içe olduğunu bir defa daha gösterdi dinleyicilerine.

“Kariyer bir seyahattir, önemli olan bundan keyif almaktır.” sözünün hiçbir vakit kafasına yatmadığını söyleyen Rauf Gürbüz, “Kariyer bir seyahatse plansız yola çıkmak yanlıştır.” Diyerek kariyer yolunda planların önemini, bir yol haritasına sahip olmanın gerekliliğini vurguladı. Kariyer yolundaki dinleyicilerine de bir kariyer vizyonuna sahip olmalarını öğütledi.

“Öğrenmeye devam edebilirlik en önemli değil. Bir şey bilmemek öğrenmenin bir adım öncesidir.” diyen Rauf Gürbüz, kendisinin de hâlâ merak ettiğini ve öğrenmek istediğini söyleyerek yaşın, öğrenmek için bir kriter olmadığını anlattı katılımcılara. Kendisine konuşmasından ve değerli katılımından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir