15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

KINA DEMİREL 14. KONUŞMASIYLA 14. GENÇ AKADEMİ’DE

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

Konuşmasına, bu sempozyuma katılarak senenin 14. ve son konuşmasını yaptığını söyleyerek başlayan Kına Demirel bu sene 14.’sünü düzenlediğimiz Genç AKADEMİ’ye değerli konuşmasıyla daha da anlam kattı. Uzun yıllardan beri Migros bünyesinde çalıştığını söyleyen Demirel, bu uzun süreci monotonluk ile değil aksine girişimci ruhunun Migros tarafından desteklenmesiyle açıklıyor.

Özel hayatı hakkında da bilgiler vererek samimi ifadelerle dinleyiciyi buluşturan Demirel, ardından konuşmasına müşteri ile firma arasındaki etkileşimde önemli noktaları 3 ana trend ile ilişkilendirerek aktardı. Bu üç trendi “Ailesini gözeten, zamanını gözeten ve sağlığını gözeten.” olarak özetledi.

“Ailesini gözeten” başlığı altında ile ilgili verileri paylaştı ve buna ek olarak tek kişilik hane sayısının artmasını örnek verdi Demirel. Bu durumun bağlamında ise daha küçük ve hızlı paketler yapılabileceğinden bahsetti.

İkinci trend olarak belirttiği “zaman” hakkında “Herkes büyük şehirlerde yaşamaya devam edecek, dünyada ve Türkiye’de. Çok azınız küçük şehirlere yerleşeceksiniz. Bu yüzden de her dakika, her yere geç kalacağınız hissi olacak. “Yetişememe” korkusuyla Türkiye tüketicisi karşılaşmış durumda. Neye yetişeceğinizi bilmiyorsunuz ve kim sizin zamanınızı etkili kullanmanızı sağlarsa geleceğin ‘lovemark’ları olacaklar. Peki zamanı yönetmek için nelere önem vermeleri gerekiyor? Birincisi kolaylık, ikincisi de kişiselleştirme. Migros hep büyük market, büyük süpermaket markası olarak bilinirdik ama müşteri her zaman öyle büyük marketlere gitme taraftarı değil.” diyerek Migros Jet’in doğuşundan ve kişiselleştirmeden söz etti Kına Demirel.

Ve son olarak sağlıklı yaşamın önemine değinen Kına Demirel, büyük şehirlerde küçük hayatları olan bizlerin şehrin kaosuyla ve dolayısıyla mutsuzlukla karşı karşıya olduğunun üzerinde durdu. Bu durumda da bize bu kaosta nasıl sağlıklı bir şekilde yaşayacağımızı anlatacak bir misyona ihtiyacımız olduğunu ve Migros’un da bunu üstlendiğini belirtti Kına Hanım.

Sözlerini kariyer tavsiyeleri ile bitiren Kına Demirel gençlere meraklı olmalarını, her zaman yaptıkları işte daha tutkulu olabileceklerini ve kendilerine uygun, zevk aldıkları işi yapmalarını tavsiye ediyor. Kendisine konuşmasından ve değerli katılımından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir