15. Genç AKADEMİ 21-22 Aralık'ta, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Ankara'da !
info@orbilkent.co

SEVDİĞİNİZ ŞEYİN PEŞİNDEN KOŞUN! – GÖKHAN KARAARSLAN BİZLERLEYDİ!

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

  1. Genç Akademi’nin sonuna yaklaşırken Pfizer Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü Gökhan Karaarslan, Pfizer’ın iç dinamiklerini anlatarak başladığı konuşmasıyla bizlerleydi. “İlaç haptan ibaret değil, bir bilgidir.” diyerek bilgi üretmenin asıl hedefleri olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin ‘orta gelir tuzağı’na yakalandığını vurgulayan Karaarslan, ilaç sektöründe AR-GE’nin önemine değinerek uluslararası rekabet yeteneğini geri kazanmanın gerekli olduğunu anlattı. “Yaşamlara yıl, yıllara yaşam katmaya çalışıyoruz.” diyerek şirket vizyonundan ve misyonundan bahsetti ve hastalara sağlayacakları faydayı maksimize etmeye çalıştıklarını söyledi.

Sözlerini kişinin kendi hikâyesini oluşturmanın önemini anlatarak sürdüren Gökhan Karaarslan, şöyle devam etti: “Bir saat içerisinde karşınızdaki insanı tanımanız mümkün değildir. İşi emanet edeceğimiz kişinin bir hikâyesi olmalıdır.” Ardından katılımcıları düşünmeye, kişiliklerini doğru yöneltmeye teşvik eden motivasyon sözleriyle cümlelerini sürdürdü.

“Sizi farklı kılan ne?” diye soran Karaarslan, “Zayıf yönlerinizin sizi durdurmasına izin vermeyin. Güçlü yönlerinizi fark edip onlara odaklanmanız önemlidir. Kişi kendi güçlü yanlarının ne kadar farkındaysa o kadar başarı olma olasılığı vardır.” diyerek katılımcıları güçlü yanlarının üzerine gitmeye, başarı yolunda bu yanların farkında olarak ilerlemeye teşvik etti. Zira Karaarslan’a göre insan, sevdiği şeylerde başarılı olur ve bu başarı da ancak sevdiği şeylerin peşinden koşarken güçlü yanlarını da yanına alıp o sevdiği şeyleri hikâyesine katarsa mümkün olabilir.

Son olarak gençlere üniversite yıllarının tadını çıkarmasını öğütleyen ve kişinin hikâyesini yazabilmesi için en değerli yılların üniversite yılları olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandıran Gökhan Karaarslan’a değerli katılımından ve konuşmasından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir