14. Genç AKADEMİ 22-23 Aralık'ta Ankara MEB Şura Salonu'nda!
bilgi@orbilkent.org

SSS

"Türkiye'nin Üniversite Buluşması"

Sıkça Sorulan Sorular


Organizasyon sadece gün boyunca süren seminerlerden mi oluşuyor?

İki gün boyunca süren seminerler ve fuaye alanındaki sürpriz etkinliklere ek olarak Genç AKADEMİ katılımcılarına özel bir gece eğlencesi de programımızda yer almaktadır.

Genç AKADEMİ’ye katılım süreci nasıl işliyor?

19 Kasım 2018’de başvuruların açılması ile biletlerini alan katılımcılar 22-23 Aralık 2018’de 14.Genç AKADEMİ’de bizimle olabilirler.

Konaklamalı veya Konaklamasız biletlerin farkı nedir?

Konaklamalı bilette şehir dışından gelen katılımcılarımız için 22 Aralık akşamı, tek gecelik yada 21 ve 22 Aralık akşamları, iki gecelik olmak üzere iki alternatifte konaklama fırsatı bulunmaktadır. Biletini aldıktan sonra cevapladığın sorularda konaklama seçeneğini işaretlersen ekibimiz seninle iletişime geçecektir.

Ankara dışından gelen katılımcılar için konaklama imkanı var mı?

Ankara dışından gelen katılımcılarımız online’dan veya elden biletlerini satın alırken faydalanmak istedikleri konaklama seçeneğini belirttikleri takdirde organizasyon ekibi tarafından ayarlanan, şehir merkezinde yer alan otellerde konaklayabileceklerdir. Belirlenen oteller yakın zamanda duyurulacaktır.

Genç AKADEMİ için bir ön koşul veya eleme süreci var mı?

Genç AKADEMİ’ye her üniversite, her bölüm ve her sınıftan öğrenci katılabilir. Etkinliğin amaçlarından biri de farklı öğrenci kitlelerini bir araya getirmektir. Herhangi bir ön eleme süreci içermemektedir.

Genç AKADEMİ’nin hedef üniversite bölümleri ve sınıfları var mı?

Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinden ve bölümünden gelen öğrencilerin bir araya geldiği bir platform olan Genç AKADEMİ’ye katılmak için belirli bir kısıtlama yok. Öğrencilerinin birçok önemli şirketin iş ve staj imkanlarından faydalanabileceği bu platformda bütün katılımcılar kendilerine önemli bir network de katabilecekler.

Etkinlik sonunda herhangi bir sertifika alabiliyor muyuz?

Açılış oturumundan itibaren Genç AKADEMİ’nin her oturumuna katılan katılımcılara etkinlik sonunda sertifikaları teslim edilecektir.

Ankara içi ulaşım nasıl sağlanıyor?

Ankara içi ulaşım kulübümüz tarafından belirlenen duraklardan kalkacak araçlarla sağlanacaktır. Organizasyon ekibi tarafından belirlenen otelde kalan katılımcılarımız için belirli saatte kalkacak araçlarla sabah MEB Şura Salonu’na ve etkinlik çıkışlarında otele ulaşım sağlanacaktır. Cumartesi gecesi olacak gece eğlencesine de otelden ulaşım sağlanacaktır.

Şehir dışından gelen katılımcılar için ulaşım nasıl sağlanıyor?

Büyük kitleler halinde gelen katılımcılarımız için ulaşım sağlama imkanımız bulunmaktadır. Ancak bu konuda yardımcı olabilmemiz için etkinlikten en az 7 gün öncesine kadar organizasyon ekibine haber vermeniz gerekmektedir. Bunun dışındaki katılımcılarımız için otobüs ve tren garlarında belirli saatlerde araçlarımız bekleyecektir.