Steven YOUNG

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etmiştir. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette, Almanya dâhil, çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü.

1994 yılında Mannesman Rexroth’un Almanya’daki merkezinde göreve başlayan Young, 1995 yılında yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’ye Genel Müdür olarak transfer oldu. 2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettirdi. 1 Temmuz 2011’den 31 Aralık 2014’e kadar Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Steven Young, 1 Ocak 2015 itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak atandı.

Şubat 2015’ten itibaren G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığını yürüten Young, Kasım 2015 itibarıyla, DEİK Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Steven Young aynı zamanda YASED (Yabancı Yatırımcılar Derneği) yönetim kurulu başkan yardımcısı, TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) kurucular kurulu üyesi, AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası) ve Özel Alman Lisesi İdare Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Steven Young, Türkçe, İngilizce ve Almanca biliyor.


Related Sessions